Články

Materiály: Jaké látky zaručeně zahřejí?

Zima už se pomalu blíží! Je proto čas zjišťovat, z jakých látek šít, abyste svými výtvory v zimě spolehlivě zahřáli sebe i své nejmenší. Ať už doma u televize nebo při venkovních dobrodružstvích v sychravém dni.

Merino: Funkční oblečení přímo na tělo

Metráž merino vlny je superhrdina mezi funkčními látkami. Nejen, že v zimě perfektně drží teplo, ale zároveň chladí, pokud okolní teplota příliš stoupne. Zkrátka vás udržuje v ideální teplotě za každé okolnosti.

Jak to? Pochází totiž ze speciální odrůdy ovce merino, která má velmi jemnou vlnu s vlastnostmi, které zvířeti dovolují přežít i v těch nejnáročnějších podmínkách. Nejlépe merino využijete, když si ho oblečete přímo na tělo: tílka, trička, legíny, punčochy, šaty.

Flanel: Povlečení a pyžama na dobrou noc 

Metráž flanelu vás potěší svou hebkostí i hřejivostí. Látka je lehoučká, a tak se velmi příjemně nosí. Zároveň je prodyšná a savá. Ušijete si z ní pohodové domácí košile a kalhoty, pyžama, povlečení či prostěradla.

 

Fleece, minky: Látky jako stvořené pro děti

Maminkami oblíbené fleeceminky se skvěle hodí na šití pro děti. Obě látky jsou lehké, neskonale hebké a měkké, zároveň skvěle drží teplo.

Šály i čepičky z minky zahřejí v tuhé zimě a mikiny a tepláky se postarají o nezměrné pohodlí. Pod teploučkou fleecovou dekou usne raz dva i ten největší neklida.

TIP! Fleecovou látku můžete zkompletovat s bavlněnou látkou o rozměrech 75 x 100 cm a podle návodu ušít měkkou a hřejivou deku do kočárku.

Softshell: Bundy a kalhoty do každého nečasu

Softshell je oproti předešlým látkám vhodný na šití svrchní vrstvy oblečení. Máte na výběr ze zimníletní varianty. Látka odolává vodě a neprofoukne, proto je oblečení ideální do deště, sněhu nebo větru. Metráž softshellu se tak hodí na bundy, kalhoty nebo vesty do jakkoli nevlídného počasí.

Více informací a rad ohledně softshellu se můžete dozvědět v článku Co je softshell a jak se udržuje?

Flauš, prošev: Hřejivé bundy a mikiny

Hřejivý flaušprošev jsou ideálními látkami na šití elegantních zimních svrchních vrstev oblečení. Vnější vrstvu proševu tvoří šusťák, vnitřní hřejivý vatelín. Ve své dílničce látky proměníte na zimní bundičky, kabátky, saka nebo mikiny.

Závěrem

Přípravy na sychravé počasí není radno podceňovat! Proto nakupujte metráže látek na našem e-shopu, ať jste připraveni, až zima uhodí.

A až něco hezkého ušijete, nestyďte se s tím pochlubit na našem Facebooku!

Pokud budete potřebovat poradit, neváhejte zavolat nám nebo se zeptat na našem Facebooku.