Romantička, diva, rebelka: jaký jste typ dle stylu oblékání?

Nosíte ráda kostýmky, sportovní oblečení nebo spíš rozevláté sukně? Snad od všeho trochu. Možná se však neúmyslně stylizujete někam, kde vám není tak úplně hej. Jak poznáte styl, ve kterém to budete opravdu vy?

Typologie 8 stylů oblékání

Styly oblékání a určité charaktery dala dohromady módní návrhářka Táňa Havlíčková. Je přesvědčená, že spousta z nás se obléká tak, jak se naučila od svých blízkých nebo jak to od nás žádají společenské okolnosti. Takový stav nám však brání naplno se projevit a naše energie klesá.

Poznáte-li svůj styl, získáte sebevědomí pokaždé, když se ráno hodíte do gala:

1. Romantička

Tuto ženu poznáte podle jakési jemnosti, která doprovází veškeré její počínání. Miluje všechno živé, je výsostně trpělivá k dětem a dokáže být velmi empatická.

Romantičku nejčastěji potkáte oděnou do typicky ženských skříňových kousků, jako jsou šaty, sukénky nebo kabátky. Potrpí si na knoflíčky a jemné materiály jako je hedvábí,  krajka či  viskózový úplet. Tato žena ráda chodí po světě čistá, upravená a voňavá.

2. Dáma

Ať elegantní ženu potkáte kdykoliv, vždycky bude dokonale upravená. Nezáleží, jestli míří na večírek nebo s dětmi na pískoviště, perfektní sladění ji provází na každém kroku. Její silnou stránkou je řád a stabilita.

Základem šatníku dámy jsou sukně, halenky a kostýmky z ronga. Nepohrdne límečky, knoflíčky ani řasením. Velmi jí záleží na tom, jakou kabelku si nese v ruce a jestli se hodí k jejím botám. Elegantní žena nepodléhá módním výstřelkům.

3. Diva

Atraktivita okázalé ženy spočívá v její sebejistotě a nenucené dokonalosti. Diva je jemná a oplývá láskou, hojností a nekonečnou energií. Protože se obléká do těch nejluxusnější kousků a voní drahým parfémem, nikdo ji nepřehlédne.

Divu poznáte podle nevtíravě luxusního oblečení. Halí se do kvality, která podtrhuje její noblesní vzezření, a obklopuje se hezkými a dobrými věcmi – šperky, prádlo, vytříbená vína, příjemný interiér.

4. Avantgarda

Avantgarda se na rozdíl od 3 předchozích výrazně odlišuje. Nedbá na společensky přijatelné varianty. Také je jemná a ženská, ale tíhne ke všemu, co pochází z přírody. Má tedy na sobě ráda bavlnu, len a hedvábí. Přitahují ji šperky z kovu, kamene a dřeva.

Avantgardy si svou odlišnost umějí náležitě vychutnat. V jejich šatníku najdeme dlouhé sukně, ponča a tuniky.

5. Sporťačka

Tato žena umí brát život sportovně. Je to veselá bytost a správná kamarádka, která nezkazí žádnou legraci. Její aktivitě a energii budete jen stěží stíhat. Snadno se seznamuje a těžko ji uvidíte zasněnou.

Džíny z rifloviny a jiné kalhoty jsou pro sporťačku jasná volba. Když už sukně, tak krátká a strohá. Sporťačka je jako ryba ve vodě v tričku, mikině nebo bundě výrazných barev.

6. Ležérní

Žena pozorovatelka bývala mírnou holčičkou se zálibou v literatuře. Je jako jezero – klidná hladina a pod ní velká hloubka. Pozorovatelka je jemná, empatická a intuitivní. Tuto silnou duši jen tak něco nezlomí.

Její outfit je jednoduchý a barevně nevýrazný. Pozorovatelka se cítí dobře v kalhotách z rifloviny, košili z bavlny a velkých svetrech z příjemné svetroviny. Důležité je, aby její oblečení postrádalo jakékoliv ozdoby. Tak její vnitřní síla naplno vynikne.

7. Rebelka

Tato žena se v mnoha ohledech podobá pozorovatelce. V jejím výrazu však spatříte něco, co jinde ne – drzost, provokaci a velkou energii „zvedat vítr“. Rebelka je tajemná, hrdá a často sama sobě nerozumí. Potkáte ji v umělecké branži nebo někde, kde může být tvůrčí a volná.

V oblékání má ráda jednoduchost a s nadšením provokuje. Proto na ní uvidíte obyčejné džíny, svetry nebo trička doplněné o něco výrazného, nečekaného, ať už barevně nebo stylově.

8. Hvězda

Extravagantní dívenka miluje pochodovat v máminých podpatcích a s radostí si zkouší i její šperky. Nejlépe se cítí být středem pozornosti. Když vyroste, ráda dosahuje obecně nejlepšího – nejmodernější džíny, nejkrásnější účes, nejžádanější kluk.

Hvězda potřebuje zářit, k čemuž vyžaduje obdiv. Má smysl pro módu, a tak vždy ví, po čem sáhnout. Základem jejího outfitu jsou lesklé materiály, kůže, krajky a podpatky.

Oblečení pokrývá nejméně 80 % vašeho těla, které přijímá jeho energii. To, co na sobě nosíte tedy ovlivňuje, jak se budete chovat. Ať už se vidíte v jedné škatulce nebo se najdete ve vícero typech, oblékejte se do toho, co si žádá vaše já.

Jedno mají všechny typy žen společné – každá je ráda výjimečná. Ušijte si na sebe proto kousek, který nebude mít žádná jiná.

Nápady na to, jak a co šít, najdete tady: Inspirujte se: knihovna jedné švadlenky.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *